Uçak Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları
Uçak Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıda tek tabloda: 10 üniversitede toplam 16 Uçak Mühendisliği programı, 2025 yerleştirme sonuçlarıyla. Bunların 15 tanesi kontenjanını doldurdu, 1 tanesi doldurmadı — yani o programlara bir sonraki yıl çok daha rahat yerleşilebilir.
ÖSYM başarı sırası şartı: Uçak Mühendisliği programlarını yalnızca SAY puan türünde başarı sırası 300.000 ve daha iyi olan adaylar tercih edebilir (2026 YKS Kontenjan Kılavuzu). Sıralaması bu barajın gerisinde olan aday, programı listesine yazsa bile yerleştirme işlemine alınmaz — tercih hakkı boşa gider.
Taban puanlar nerede yığılıyor?
Kontenjanını dolduran 15 programın taban puan dağılımı. En kalabalık aralık altın renkte.
Tabloyu nasıl okumalısın?
Taban puan, o programa en son yerleşen öğrencinin puanıdır; her yıl sınavın zorluğuna göre topluca yükselip düşer. Başarı sıralaması ise senin Türkiye genelindeki yerini gösterir ve yıllar arasında çok daha güvenilir bir kıyas ölçüsüdür. Bu yüzden tercih yaparken puana değil, başarı sıralamasına bakmalısın.
Tablodaki Δ 1 yıl sütunu, programın 2024 sıralamasıyla 2025 sıralaması arasındaki farktır. Eksi değer, aynı bölüme girmek için geçen yıla göre daha iyi bir sıralama gerektiği anlamına gelir.
Uçak Mühendisliği taban puanları — tam liste (2025)
| Üniversite | Şehir | Taban puan | Başarı sırası | Δ 1 yıl | Yön | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Teknik ÜniversitesiDevlet | İstanbul | 528,31 | 2.230 | −733 | 50 | |
| Türk Hava Kurumu ÜniversitesiVakıf · Burslu · İng. | Ankara | 502,50 | 9.950 | −829 | 7 | |
| Eskişehir Teknik ÜniversitesiDevlet · İng. | Eskişehir | 491,16 | 15.400 | −4.305 | 20 | |
| Gebze Teknik ÜniversitesiDevlet · İng. | Kocaeli | 490,99 | 15.500 | −589 | 65 | |
| Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiDevlet · İng. | Eskişehir | 479,04 | 22.900 | −883 | 65 | |
| İstanbul Gelişim ÜniversitesiVakıf · Burslu · İng. | İstanbul | 465,16 | 33.000 | −3.571 | 7 | |
| Erciyes ÜniversitesiDevlet | Kayseri | 456,90 | 40.000 | −6.419 | 65 | |
| İstanbul Gelişim ÜniversitesiVakıf · Burslu | İstanbul | 454,56 | 42.000 | −4.547 | 7 | |
| Sivas Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiDevlet · İng. | Sivas | 451,35 | 44.900 | −8.446 | 30 | |
| Necmettin Erbakan ÜniversitesiDevlet | Konya | 447,55 | 48.400 | −5.525 | 75 | |
| Girne ÜniversitesiVakıf · Burslu · İng. | Girne | 437,89 | 57.600 | −5.552 | 3 | |
| Türk Hava Kurumu ÜniversitesiVakıf · %50 İnd. · İng. | Ankara | 430,79 | 64.600 | — | — | 22 |
| Türk Hava Kurumu ÜniversitesiVakıf · Ücretli · İng. | Ankara | 396,90 | 102.700 | — | — | 25 |
| İstanbul Gelişim ÜniversitesiVakıf · %50 İnd. · İng. | İstanbul | 328,39 | 221.800 | −15.660 | 42 | |
| İstanbul Gelişim ÜniversitesiVakıf · %50 İnd. | İstanbul | 305,85 | 287.900 | +42.266 | 42 | |
| Girne ÜniversitesiVakıf · %50 İnd. · İng. | Girne | dolmadı | — | — | — | 19 |
“Δ 1 yıl” bir önceki yıla göre başarı sırası farkıdır. Eksi değer sıranın küçüldüğünü, yani bölüme girmenin zorlaştığını gösterir. Sağdaki çubuk bu farkın tablodaki en büyük değişime oranıdır.
Son bir yılda en çok değişen Uçak Mühendisliği programları
Bir programın geçen yılki taban sıralaması ile bu yılkinin farkı, o bölümün hangi yöne gittiğini gösterir. Sıralaması küçülen program zorlaşmış, büyüyen program kolaylaşmıştır. Tercih listeni kurarken bu yön, tek yılın taban puanından daha çok şey anlatır.
En çok zorlaşan 5 program
- İstanbul Gelişim Üniversitesiİstanbul · 237.460 → 221.800−15.660
- Sivas Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiSivas · 53.346 → 44.900−8.446
- Erciyes ÜniversitesiKayseri · 46.419 → 40.000−6.419
- Girne ÜniversitesiGirne · 63.152 → 57.600−5.552
- Necmettin Erbakan ÜniversitesiKonya · 53.925 → 48.400−5.525
En çok kolaylaşan 5 program
- İstanbul Gelişim Üniversitesiİstanbul · 245.634 → 287.900+42.266
- Gebze Teknik ÜniversitesiKocaeli · 16.089 → 15.500+589
- İstanbul Teknik Üniversitesiİstanbul · 2.963 → 2.230+733
- Türk Hava Kurumu ÜniversitesiAnkara · 10.779 → 9.950+829
- Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiEskişehir · 23.783 → 22.900+883
Bu karşılaştırma 2024–2025 yerleştirmeleri arasındadır. Tek yıllık değişim kesin bir eğilim değildir; kontenjan artışı, yeni açılan program ya da o yılın sınav zorluğu da sıralamayı oynatır.
Uçak Mühendisliği hangi şehirlerde okunuyor?
16 program 8 farklı şehre dağılmış durumda. En çok program bulunan şehirler:
Bu tablodaki hangi program senin için gerçekçi?
Sıralamanı gir; Uçak Mühendisliği programlarını 11 kritere göre — şehir, yurt imkânı, iş bulma oranı, akademisyen başına öğrenci, kampüs — senin önceliklerine göre sıralayalım. Ücretsiz, üyelik gerekmez.
Bana uygun programları bul Önce puanımı hesaplaSAY puan türündeki diğer bölümler
Sık sorulan sorular
Uçak Mühendisliği taban puanı en yüksek üniversite hangisi?
Uçak Mühendisliği en düşük kaç puanla kazanılır?
Uçak Mühendisliği için kaçıncı sırada olmam gerekir?
Uçak Mühendisliği hangi puan türüyle tercih edilir?
Bu taban puanlar 2026 tercihinde aynı kalır mı?
Uçak Mühendisliği için devlet mi vakıf üniversitesi mi?
Veri kaynağı ve sorumluluk sınırı
Tablodaki taban puan, başarı sıralaması, kontenjan ve yerleşen sayıları 2025 YKS yerleştirme sonuçlarına dayanır; kaynak olarak ÖSYM ve YÖK Atlas gibi resmî ve kamuya açık yayınlar kullanılmıştır. Sayfa bilgilendirme amaçlıdır; resmî tercih işlemlerinde ÖSYM'nin kendi kılavuzu ve verileri esastır. Bir hata fark edersen bize yaz, düzeltelim.